اگر در ابتدای مقاله ی خود بخواهیم شما را با معنی استخراج بیت کوین آشنا سازیم باید بگوییم که منظور از استخراج بیت کوین یا ماینینگ بیت کوین قانونی است که با هش SHA256 انجام می شود تا نقل و انتقالات و یا به اصطلاح استخراج بیت کوین را تایید کرده و امنیت لازم را در این زمینه حفظ کند. در واقع تراکنش های صورت گرفته ای است که در شبکه بیت کوین تایید شده و به بلاک چین یا دفتر کل افزوده می شود . در این مقاله می خواهیم انواع استخراج بیت کوین را بررسی کنیم .

انواع استخراج بیت کوین

در روز های آغازین بیت کوین ، به راحتی با استفاده از سی پی یوی کامپیوتر (CPU Mining) خود و با یک کارت پردازشگر ویدئوی (GPU Mining) سرعت بالا می توانستیم استخراج بیت کوین را انجام دهیم ولی امروزه برای آن که بتوانید بیت کوین را برای خود داشته باشید و مراحل استخراج را انجام دهید ، به سخت افزار هایی نیاز مند هستید که یکی از قدرتمند ترین این نوع دستگاه ها چیپ‌های ASIC مخصوص بیت کوین است که دارای قدرتی بیش از صد برابر سیستم های قدیمی است . اسکیت ماینر ها سخت افزارهایی هستند که تنها برای استخراج طراحی و ساخته شده اند

پس پیشنهاد می کنیم برای استخراج از شرکت هایی مانند Avalon و Antminer سیستم ها و ابزار های لازم برای استخراج را تهیه کنید.

انواع استخراج بیت کوین

استخراج ابری بیت کوین

این روش بدین صورت است که شما باید قرارداد استخراج ابری بیت کوین را خریداری نمایید البته توجه داشته باشید این روش دارای امنیت و تضمین بالایی نیست چرا که تعداد زیادی از سرویس های استخراج ابری به صورت تقلبی وجود دارد .

استخراج بیت کوین با استفاده از نرم افزارهای رایگان

بعد از انتخاب سخت افزار باید برنامه ویژه ای برای استخراج بیت کوین را دانلود و استفاده کنید برای استخراج نرم افزارهای بسیاری وجود دارد ولی دو تا از محبوب ترین نرم افزار ها که کاربران بسیاری از آنها استفاده می کنند CGminer و BFGminer می باشد .

پیوند به استخر استخراج بیت کوین

استخر های استخراج بیت کوین ، گروه هایی از استخراج کنندگان بیت کوین هستند که با یکدیگر برای حل یک بلاک کار می کنند ، پس می توان برای استخراج از استخر های استخراج بیت کوین استفاده نمود . از جمله استخر هایی که می توان از آنها استفاده نمود به شرح زیر است :

  • BitMinter
  • CK Pool
  • Eligius
  • Slush Pool

نصب کیف پول بیت کوین

یکی دیگر از روش های استخراج بیت کوین ، نصب کیف پول است حدود 24 استخر استخراج معتبر وجود دارد که می توانید سخت افزار مد نظر خود را به آن متصل کرده و استخراج بیت کوین را شروع کنید . کیف پول می تواند یک نرم افزار باشد و بر روی موبایل و یا یک سایت نصب شود و دقیقا مانند کیف پول های معمولی می باشد ، البته کیف پول سخت افزاری کوین نیز موجود است .

نحوه کار کردن کیف پول بدین صورت است که بیت کوین با استفاده از یک آدرس منحصر به فرد به کیف پول شما ارسال می شود . امنیت در کیف پول یکی از مهمترین مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد . شما می توانید با ایجاد اعتبار دو عاملی و یا با دانلود کردن یک نرم افزار ، کیف پول خود را به کامپیوترخود منتقل کرده و برای حفظ و امنیت کیف پول خود ، آن را بر روی کامپیوتر خود به صورت آفلاین داشته باشید .

انواع استخراج بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *