این تکنولوژی راهی تضمین شده و امن را برای انتقال ارز دیجیتال از فردی به فرد دیگر به وسیله ی اینترنت ، در اختیار افراد قرار می دهد ، طوری که دیگر کسی نتوانست مشروعیت این امر را به چالش بکشد .

بلاک چین Blockchain 

بلاک چین یا Blockchain از دو کلمه ی Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده است و در واقع زنجیره ای از بلوک ها می باشد و یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است و اطلاعات موجود در آن بین تمام اعضای شبکه ی به اشتراک گذاشته می شود و با استفاده از رمز نگاری امکان حذف و ویرایش اطلاعات غیر ممکن می باشد .

بیت کوین از این فناوری برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران استفاده می کند . اطلاعات و دارایی کاربران مختلف در هر یک از این بلوک ها قرار می گیرند و به صورت زنجیره به یکدیگر متصل می شوند . هر بلاک دارای رشته ای از کاراکتر ها است که به آنها هش می گویند .

آموزش ثبت نام در بلاک چین Blockchain

برای ایجاد کیف پول در جهت استخراج بیت کوین ، شما به یک سایت معتبر مانند بلاک چین Blockchain.com نیاز دارید . سایت بلاک چین یک کیف پول آنلاین برای بیت کوین می باشد .

در ابتدا باید وارد سایت شده و بر روی SIGN UP کلیک کرده و نسبت به ثبت نام و ساخت کیف پول بیت کوین اقدامات لازم را انجام دهید . بعد از ورود به سایت blockchain.info و بخش wallet روی دکمه sign up کلیک نمایید ، فرمی در اختیار شما قرار می گیرد که در آن باید ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید .

نکته : یک رمز قوی و طولانی به همراه حروف و اعداد و کاراکتر های خاص انتخاب کنید .

سپس بر روی دکمه ی continue کلیک کنید ، خواهید دید یک پیغام با عنوان wallet created with identifier به شما نشان داده می شود . این عبارت شامل حروف ، اعداد و خط فاصله است و کاملا به صورت تصادفی در اختیار شما قرار می گیرد و با نام identifier  شناخته شده هستند و کاملا اختصاصی و نباید در اختیار کسی قرار داد و باید آن را در جای مطمئن ذخیره نمود.

حال برای شما ایمیلی می آید که identifier را نیز شامل می شود و برای تایید ایمیل خود باید بر روی گزینه ی YES, THIS IS MY EMAIL کلیک کنید . در صورتی که ایمیلی را دریافت نکردید می توانید بر روی گزینه ی ارسال مجدد ایمیل کلیک کنید .

ثبت نام در بلاک چین

 

بعد از آن که مراحل ثبت نام را طی کردید و در سایت عضو شدید ، صفحه ی اکانت یا حساب کاربری برای شما باز می شود که باید بر روی دکمه Get started کلیک کنید و به راحتی وارد کیف پول خود شوید و از آن استفاده کنید .

حساب کاربری شما شامل بخش های زیر می باشد :

  • تراکنش ها (TRANSACTIONS)
  • تنظیمات امنیتی (SECURITY CENTER)
  •  تنظیمات حساب (SETTINGS)
  •  ارسال بیت کوین (Send)
  •  درخواست بیت کوین (Request)
  • موجودی حساب که به دلار و بیت کوین قابل مشاهده است
  •  خارج شدن از حساب (Sign out)

افزایش امنیت حساب کاربری

شما برای آن که یک حساب مطمئن و امن برای نقل و انتقالات بیت کوین خود داشته باشید بهتر است میزان امنیت و حفاظت این بخش را بالا ببرید . در کیف پول خود بر روی گزینه ی security center کلیک کنید و تمام موارد خواسته شده و اقدامات لازم را انجام دهید .

در ابتدا باید ایمیل خود را تایید کنید سپس در ایمیل ارسالی Wallet ID خود را برداشته و نسبت به نگهداری آن کوشا باشید چرا که از این پس باید با استفاده از این آی دی وارد حساب خود شوید .

آموزش ثبت نام در بلاک چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *